Σάββατο, 26 Μαΐου 2018

Πρωταθλήτρια ΕΠΣ Ημαθίας για τη σεζόν 2017/2018 η Νίκη Αγκαθιάς

Σε αγώνα μπαράζ που διεξήχθη στο Μακροχώρι την Τετάρτη 23 Μαΐου 2018 η Νίκη Αγκαθιάς κέρδισε τον Παοκ Αλεξάνδρειας με 2-1 στην παράταση(κανονικός αγώνας 1-1)

Προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας στο 17ο λεπτό με τον Αθανασιάδη ενώ η Νίκη Αγκαθιάς ισοφάρισε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με ωραίο ανάποδο ψαλιδάκι του Ευγενή Κίτσα,η αναμέτρηση οδηγήθηκε στην
παράταση με την Αγκαθιά να πετυχαίνει το χρυσό γκολ στο τελευταίο λεπτό με τον Σιδηρόπουλο. Το σφύριγμα της λήξης βρήκε παίκτες,προπονητικό τιμ,διοίκηση και φιλάθλους της Αγκαθιάς να ξεσπούν σε ξέφρενους πανηγυρισμούς για την άνοδο στην Γ' Εθνική.

Από το trikala-imathias.gr Πολλά Συγχαρητήρια στην ομάδα της Νίκης Αγκαθιάς και καλή πορεία στην Γ' Εθνική για την μοναδική εκπρόσωπο της Ημαθίας στην κατηγορία!!!